Obrat v Itálii: Nakažených koronavirem tolik nepřibývá

Celkem 14 681 obětí hlásí Itálie. Během posledních 24 hodin přibylo 766 mrtvých. Nakažených hlásí úřady skoro 120 tisíc, nově infikovaných však nyní přibývá menším tempem než v předchozím týdnu. Nyní mělo na nemoc Covid-19 pozitivní test 4585 lidí, zatímco koncem března se denní přírůstek infikovaných pohyboval kolem 6000.

Italští epidemiologové předpokládají, že jihoevropská země, která je co do počtu obětí koronaviru nejhůře zasaženým státem světa, už má vrchol pandemie za sebou. Počty nově nakažených a mrtvých by se nyní podle jejich předpokladů měly držet zhruba ve stejné výši a postupně začít klesat.

Nová bilance tomuto trendu odpovídá, protože nových obětí choroby Covid-19 je dnes jen o šest více než ve čtvrtek. Nově potvrzených případů nákazy je v pátek zhruba o 80 méně než předchozí den. Celkově se počty nově nakažených drží pod číslem 4800 denně už od pondělí.

Situace se zvolna zlepšuje i v Lombardii, která je šířením koronaviru postižená nejvíce. Nyní tam ohlásili 351 úmrtí a 1455 nově prokázaných případů nákazy. O den dříve bylo mrtvých 367 a nakažených 1292.

Výrazněji nyní stoupá i počet vyléčených, těch je nyní 19 758. Na jednotkách intenzivní péče je nyní 4068 lidí v kritickém stavu. Podporu dýchacích přístrojů potřebuje i množství zdravotníků, jichž se dosud nakazilo kolem 10 tisíc. Nejméně 120 lékařů a sester infekci podlehlo, uvedla agentura APA s odvoláním na profesní sdružení.

Zdroj: ctk, novinky.cz

Přejít nahoru