Nový školní rok? Máme dvě varianty rozvrhů, říká prezident Asociace ředitelů základních škol

Za týden vydá ministerstvo manuál pro školy, jak se v novém školním roce vyrovnat s koronavirem. „Je to relativně včas. Situace se vyvíjí, nebylo by dobře to uspěchat,“ soudí Michal Černý, prezident Asociace ředitelů základních škol.

Manuál ministerstva školství by se měl podle informací Michala Černého zabývat hlavně hygienickými a organizačními opatřeními – tedy jak by školy měly minimalizovat riziko nákazy covidem-19.

Poslechněte si celý rozhovor s Michalem Černým

„Zásadní připomínky vůči manuálu jsem neměl,“ říká Michal Černý, který první verzi manuálu viděl před pár týdny. „Obecně vidím problém v tom, jak se zachováme v situaci, kdy se koronavirus objeví. Bojím se, že v takovém případě nezůstane u jednoho žáka. V tom případě bychom potřebovali vědět, co máme dělat.“

V současnosti mají školy v podobné situaci postupovat podle pokynů krajské hygienické stanice „Potřebovali bychom ale alespoň předem naznačit – a doufám, že to v manuálu bude, jaké ty pokyny hygienické stanice v takovém případě budou,“ zdůrazňuje prezident Asociace ředitelů základních škol.

„Zatím připravujeme dvě varianty rozvrhu – s omezeným pohybem a s relativně neomezeným pohybem. Počkáme, který budeme moct aplikovat. To bude záležet na manuálu i na konkrétní situaci,“ dodává.

Zdroj:irozhlas.cz

Přejít nahoru