New York s necelými 20 miliony obyvatel po nově oznámených údajích překonal co do počtu zemřelých více než miliardovou pevninskou Čínu, kde se virus objevil ke konci loňského roku poprvé. Více nakažených přitom měl již ve středu.

Podle Cuoma pandemie ve státě zatím nedosáhla svého vrcholu, což znamená, že přírůstky počtu nakažených a zemřelých budou v dalších dnech stále větší. “Chtěl bych, aby byl vrchol zítra,” poznamenal guvernér s tím, že počet infikovaných roste nyní nejrychleji na ostrově Long Island.

Zároveň však dodal, že na vrchol pandemie není New York v současné chvíli připraven. Ve státu totiž rychle docházejí lůžka v nemocnicích, jež se navíc stále potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu. Největší příval nakažených přitom stát očekává do týdne.

Podle statistik se však také dvě třetiny ze všech hospitalizovaných pacientů s nemocí covid-19 již vrátily domů. Jen třetina tak vyžaduje delší léčbu. “To je to, co říkáme od začátku. Většina lidí nebude muset do nemocnice. Ti hospitalizovaní tam přijdou, obdrží léčbu, a odejdou,” řekl guvernér.

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí už doporučilo Američanům, aby pomohli omezit šíření koronaviru používáním látkových roušek. Oznámil to prezident USA Donald Trump. Zdůraznil ale, že takovéto zakrývání obličeje není povinné. On sám si prý obličej rouškou zakrývat nehodlá.

Zdroj: novinky.cz