Muž prodával roušky a dezinfekce za vysoké ceny, neměl ani žádné povolení k prodeji

Akutní nedostatek roušek a dalšího zdravotnického materiálu na trhu za současné mimořádné situace vyvolalo v osmadvacetiletém muži z Českobudějovicka touhu zbohatnout.

Prodej zdravotnického materiálu ve vestibulu jednoho z hypermarketů na sídlišti Vltava zaznamenali v sobotu odpoledne zákazníci této prodejny. Nejen že prodejce neměl žádné oprávnění k prodeji zboží, přízeň veřejnosti si nezískal ani cenami, za které balíčky s rouškami, dezinfekcí a rukavicemi nabízel. Na místě zasahovali českobudějovičtí strážníci.

V sobotu 21. března krátce před jednou hodinou odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o zřejmě nedovoleném prodeji roušek, dezinfekcí a dalších zdravotnických potřeb ve vestibulu jednoho z hypermarketů na sídlišti Vltava. Strážníci na místě zastihli muže, který na rozkládacím stolku prodával zdravotnický materiál zákazníkům hypermarketu.

Muž na dotaz strážníků odvětil, že má k prodeji povolení vedoucího zaměstnance zdejší prodejny. Od toho se však strážníci dozvěděli, že prodejce sliboval zdravotnický materiál nabízet zdarma. Dobročinnost však zjevně neměl osmadvacetiletý muž v úmyslu.

Roušky, dezinfekce a rukavice dokonce prodával za několikanásobně vyšší ceny, než je obvyklé. Muž nevlastnil ani žádné živnostenské oprávnění. Na výzvu strážníků jim proto veškeré boží vydal. Dalším šetřením případu se nyní bude zabývat příslušný správní orgán.

 

Zdroj: tydenikpolicie.cz

Přejít nahoru