Moravskoslezský kraj čekají největší restrikce od nouzového stavu. Mají se dotknout sportu, hospod či koupališť

Moravskoslezský kraj čeká mimořádné hygienické opatření, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ho podle informací serveru Lidovky.cz vyhlásí v poledne.

Kvůli setrvalému růstu nákazy nových případů covidu-19 se krajská hygiena a ministerstvo rozhodly přitvrdit v opatřeních, jimiž lze uhasit lokální ohnisko.„Nebudeme to komentovat, dokud ministr mimořádné opatření neoznámí,“ sdělil serveru Lidovky.cz hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) a potvrdil, že se mimořádné opatření pro celý kraj vyhlásí.

Podle toho, co ví, pod speciální restrikci spadne jen jeho region, ne další ohniska. Je to zatím největší restrikce od zrušení nouzového stavu, dosud se omezení týkala maximálně okresů.

Ministr oznámí novinku v poledne, moravskoslezská hygiena ji okomentuje ve čtrnáct hodin. Podle informací Lidovky.cz má restrikce spočívat v následujícím: hospody a restaurace budou mít povinnou zavírací dobu, obnoví se povinnost nosit roušky, na koupalištích bude moci být maximálně sto lidí, ale veškeré kulturní nebo sportovní akce budou zakázané.

V Moravskoslezském kraji přibylo od čtvrteční aktualizace dat 56 případů nákazy koronavirem. Celkem tam od počátku pandemie onemocnělo 3891 lidí.

V regionu se nacházejí také dvě turisticky atraktivní oblasti, části Jeseníků a Beskyd. Provozovatelé tamních ubytovacích zařízení už nyní poukazují na nízkou návštěvnost související s obavami z nákazy koronavirem.

Zdroj: lidovky.cz

Přejít nahoru