Koronavirová čísla v Česku se zlepšila. Podíl nových případů na počtu provedených testů výrazně klesl

Podíl nových případů nemoci covid-19 na počtu provedených testů byl v pondělí v Česku nejnižší za posledních pět dní. Klesl opět pod dvě procenta, zatímco ještě v neděli byl dvojnásobný. Nově potvrzených případů nákazy koronavirem bylo za pondělí 63. Dosud bylo v Česku od března, kdy se objevily první případy nemoci, zaznamenáno 10 561 nakažených.

Počet zemřelých lidí s covidem-19 v pondělí stoupl o jednoho na 337. Skoro tři čtvrtiny nakažených se již z nemoci vyléčily. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k úterním 09:00.

Počet nově zaznamenaných případů nákazy v posledních dvou dnech znovu rostl. V sobotu bylo nově nakažených 42, v neděli 50 a v pondělí už přes 60. V pondělí ale zároveň výrazně stoupl počet provedených testů, a to z nedělních zhruba 1300 na 3398. Podíl nakažených na počtu testů tak v pondělí klesl z nedělních 3,86 procenta na 1,85 procenta. Nižší byl naposledy 17. června.

V minulém týdnu ve čtvrtek a pátek náhle skokově narostl denní počet nově potvrzených případů covidu-19 z několika desítek případů na více než stovku. Podle vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) za nárůstem stály nové případy v lokálních ohniscích nákazy na Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

Z jednotlivých regionů bylo dosud nejvíce případů nákazy zaznamenáno v Praze, a to přes 2400. Praha má také největší podíl evidovaných případů na počet obyvatel. Na každých 100 tisíc obyvatel města připadá skoro 183 zaznamenaných nakažených. Podobná je situace v Moravskoslezském kraji, kde bylo do úterý potvrzeno od začátku epidemie téměř 2100 případů nemoci a na každých 100 tisíc obyvatel je 173 potvrzených případů covidu-19. Praha a Moravskoslezský kraj mají také nejvyšší počty zemřelých lidí s covidem-19. V hlavním městě dosud zemřelo 100 nakažených a v Moravskoslezském kraji 65.

U většiny nemocných v Česku měl ale covid-19 lehčí průběh. Aktuálně je v nemocnicích 132 lidí nakažených koronavirem, z toho devět je ve vážném stavu. Z nemoci se již vyléčilo přes 7500 lidí.

Zdroj: lidovky.cz

Přejít nahoru