Kdo se naočkuje, dostane odměnu. Škoda Auto staví vlastní centra, proočkovat chce všechny zaměstnance

Škoda Auto chce co nejdříve proočkovat všechny své zaměstnance, plánuje proto spuštění vlastních očkovacích center. Ti, kdo se nechají naočkovat, dostanou odměny. Strategii již firma připravuje, na samotnou vakcínu však čeká.

Škoda Auto plánuje v České republice spustit celkem 15 stacionárních očkovacích center, přičemž další tři budou mobilní. Podle serveru Aktualně.cz chce tuzemská automobilka co nejdříve proočkovat všechny svoje zaměstnance, včetně agenturních pracovníků i zaměstnanců integrovaných firem.

„V tuto chvíli je pro nás tedy zásadní otázkou, kdy bude možné od státu získat vakcíny, resp. zda nám bude umožněno je od dodavatele pořídit napřímo. Podle vakcinační strategie aktuálně není možné vakcínu nakoupit a prodávat jinak než přes MZČR. K jejímu návrhu jsme zasílali připomínku, že v případě nedostatečného zájmu prioritních skupin chceme mít možnost očkování bez odkladu nabídnout zájemcům z řad našich zaměstnanců. Jakmile bude možné vakcíny pro zaměstnance zakoupit, ihned tak učiníme,“ řekl Hospodářským novinám mluvčí Škoda Auto Tomáš Kotera.

Automobilka už si nechala vlastní očkovací centra zaregistrovat a nyní pracuje na očkovacím plánu. Vakcíny pro závody v Mladé Boleslavi, Kvasinách i Vrchlabí chce pořídit co nejdříve.

„Denně jsme schopni naočkovat až 1200 zaměstnanců. Již máme zajištěno patřičné množství jehel a tuberkulinových stříkaček, které jsou pro očkování nezbytné. Očkování bude personálně zajištěno interním zdravotním personálem,“ dodává Tomáš Kotera.

Že se očkovat nechá, uvedla v interním průzkumu více než polovina zaměstnanců, pro ty firma chystá odměny. „Za očkování získají body do takzvané kategorie benefitů, za které si následně mohou zdarma vybrat různé zboží nebo služby,“ sdělil Kotera. Samotné očkování bude pro zaměstnance zdarma.

„Vyvíjíme také vlastní elektronický vakcinační průkaz, aby se zaměstnanec mohl kdekoliv a kdykoliv prokázat, že je naočkovaný. Aktuální odhadované náklady na očkování a související projekty, kterými bude například také elektronický vakcinační průkaz, se pohybují v nižších desítkách milionů korun,“ dodal Kotera.

Zdroj: lidovky.cz

Přejít nahoru