Každý ve své nafukovací kouli. Kapela brání šíření covidu na svých koncertech

Dva unikátní koncerty uspořádala americká rocková kapela Flaming Lips v Oklahomě. Během nich byli hudebníci i fanoušci zavřeni do velkých nafukovacích plastových bublin, které je měly chránit před šířením koronaviru. Informoval o tom web BBC.

Sto velikých kulatých kapslí bylo rozmístěno pro diváky v sále, přičemž do každé se vešli až tři lidé. S nápadem přišel frontman kapely Wayne Coyne, který dříve často na koncertech skákal do publika v zorbingové kouli. Před koncerty avizoval, že budou „bezpečnější, než jít do obchodu s potravinami“.

Uvnitř každé bubliny byl vysokofrekvenční doplňkový reproduktor, který pomáhal zabránit tlumení zvuku, láhev s vodou, baterií poháněný ventilátor, ručník pro stírání kondenzace z vnitřního povrchu koule a nápisy „Musím čůrat“ a „Je tu horko“, který mohi návštěníci v případě potřeby použít.

Místo potlesku bouchání do bublin

Pokud se v kapsli udělalo příliš horko, byla doplněna studeným vzduchem pomocí ofukovače listí. Fanoušci, kteří potřebovali na záchod, byli na tato místa doprovázeni personálem, jakmile si nasadili roušky a vyšli ze svého „kokonu“ ven.

Vzhledem k omezenému zvuku ze strany publika bylo tleskání nahrazeno údery posluchačů do vršku bubliny.

S nápadem kapela přišla už v červnu minulého roku během jedné z písní pro americkou show Stephena Colberta. Na koncert se začala připravovat v říjnu.

 

 

Podle Coyna bubliny zadrží dostatek kyslíku pro tři lidi na více než hodinu a deset minut. Pak je třeba se jít osvěžit. Instruktážní video, které zveřejnil na svém Instagramu, pak nabádá účastníky, aby se se svými koulemi po skončení koncertu odvalili k východovým dveřím, kde si před vybalením musí opět nasadit roušky. „Bezpečnost, bezpečnost, bezpečnost,“ vzkázal fanouškům. „Ale také zábava!“

„Je to velmi omezená, divná událost. Ale nejdivnější je, že si můžeme užít koncert, aniž vystavíme své rodiny a kohokoliv riziku,“ uvedl před měsícem Coyne pro časopis Rolling Stone. „Myslím si, že je to trochu nový normál – můžete jít na show, nebo nemusíte. Ale myslím, že to budeme schopni zvládnout.“

 

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru