Každý třetí testovaný v New Yorku má koronavirus, Itálie hlásí přes 10 tisíc obětí

Španělsko zaznamenalo dalších 832 úmrtí na onemocnění Covid-19, celkový počet obětí se tak zvýšil na 5 690. Celkový počet nakažených v zemi je nyní 72 248.

Po nákaze koronavirem zemřelo v Itálii již přes 10 000 lidí, za posledních 24 hodin přibylo 889 obětí.

Úřady evidují celkem 92 472 případů nákazy. S odvoláním na italskou civilní ochranu o tom dnes informovaly světové agentury.

Nejhůře zasaženým regionem je Lombardie na severu země, kde se zatím potvrdilo 39 415 případů nákazy a 5944 lidí zemřelo. Počet nových případů zde v sobotu činil 2117, zatímco v pátek jich bylo 2409.

Počet nakažených v New Yorku se zvýšil na 52 318, obětí je 728

Počet nakažených koronavirem v americkém státě New York se zvýšil na 52 318, počet obětí vzrostl na nejméně 728, oznámil dnes na tiskové konferenci tamní guvernér Andrew Cuomo. Ve státě dosud testovali 155 934 lidí. V pátek 27. března bylo na jednotky intenzivní péče přijato 172 pacientů, citovala Cuoma televizní stanice CNN. Páteční bilance přitom byla 44 635 infikovaných, z nichž 519 osob zemřelo.

V souvislosti s šířením koronaviru Cuomo rovněž oznámil, že prezidentské primárky, které se ve státě měly konat 28. dubna, byly přesunuty až na 23. června. „Myslím, že by nebylo moudré, aby se na jednom místě kvůli hlasování shromáždilo velké množství lidí,“ uvedl k tomu guvernér.

Německo zažívá první víkendový den s přísnými omezeními

Obyvatelé Německa zažívají dnes první víkendový den za platnosti zpřísněných opatření kvůli koronaviru, mezi které patří i zákaz shromaždování více než dvou osob na veřejných místech. V Berlíně je rozdíl oproti běžnému víkendu patrný na první pohled – městská doprava jezdí prakticky prázdná, na ulicích i náměstích je i přes teplé a slunečné počasí mnohem méně lidí; a ti, co venku jsou, z velké části udržují několikametrové odstupy od ostatních.

Japonský premiér slíbil zmírnit dopady pandemie na ekonomiku

Japonský premiér Šinzó Abe dnes slíbil bezprecedentní balíček kroků, které mají zmírnit dopady pandemie koronaviru na ekonomiku země, která je třetí největší na světě. Opatření podle něj budou zahrnovat fiskální pobídky i daňové úlevy pro společnosti, detaily ale zatím nebyly zveřejněny, napsala agentura Reuters. „Jsme v kritické fázi. Musíme být připraveni na dlouhou bitvu,“ řekl Abe s tím, že se snaží být v tomto případě „zcela otevřený“.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Přejít nahoru