Havlíček: Není to spravedlivé, ale hospody zřejmě zavřou koncem týdne

Pokud vláda v pondělí schválí přesun Česka do 4. stupně rizika, uzavření restaurací a hotelů zřejmě nastane ke konci příštího týdne. Řekl to ministr průmyslu Karel Havlíček v diskusním pořadu Partie televize Prima. „Pokud by vláda odsouhlasila uzavření restaurací a penzionů chtěl bych, aby to bylo ke konci týdne. Není to spravedlivé, ale covid není spravedlivý. Restaurace jsou zavřené v celé Evropě. A musí dostat kompenzace,“ uvedl Havlíček.

Maláčová navrhne povolení vycházek v domovech seniorů

Vláda by mohla příští týden jednat o povolení vycházek klientům domovů pro seniory a dalších sociálních zařízení. Mohli by se tak dostat i k rodině na Vánoce. Návrh se chystá kabinetu předložit ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Řekla to ČTK. Experti dlouhou izolaci seniorů a postižených v zařízeních kritizují. Poukazují na to, že nařízené odloučení a osamocení výrazně dopadá na psychiku i zdraví lidí.

V sobotu odhalily laboratoře 3655 nových případů koronaviru. Index protiepidemického systému PES se v neděli zvýšil na 71. Data odpovídají 4. stupni rizika a pomalu se blíží k 5. stupni, který začíná na indexu 76. Česko je stále ve třetím stupni, o zpřísnění bude vláda jednat v pondělí.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Přejít nahoru