Deváťáci se podle Plagy vrátí do školy při čtvrtém z pěti stupňů rizika

Deváťáci se vrátí k běžné výuce při čtvrtém z pěti stupňů rizika covidu, ve škole se nebudou střídat po týdnech jako zbytek 2. stupně ZŠ, řekl Plaga. Ve VŠ se při čtvrtém stupni rizika covidu obnoví praktická a laboratorní výuka pro skupiny do 20 lidí a umožní se individuální konzultace, doplnil. Nižší stupeň víceletých gymnázií se opět otevře při čtvrté z pěti úrovní rizika covidu, stejně jako 2. stupeň ZŠ bude mít střídavou výuku.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) představuje detaily k fungování protiepidemického systému PES ve školství. Základní přehled k rozvolňování či zpřísňování opatření v různých oblastech života zveřejnil již v pátek ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Z nového modelu vyplývá, že všichni žáci a studenti by mohli mít běžnou výuku při dvou nejnižších úrovních z pěti stupňů rizika nákazy covidem-19.

V současnosti se opatření v Česku vážou k nejvyššímu pátému stupni rizika, riziko nákazy odpovídá čtvrtému stupni.

V současnosti se opatření v Česku vážou k nejvyššímu pátému stupni rizika, riziko nákazy odpovídá čtvrtému stupni.

Tabulka ministerstva zdravotnictví se ve čtvrtém a třetím stupni rizika nákazy zmiňuje rovněž o možnosti výjimek při omezené výuce na druhém stupni, ve středních a vyšších odborných i vysokých školách. O jaké výjimky půjde, tabulka neupřesňuje. Plaga již dříve za svou prioritu označil třeba obnovení prezenčního vzdělávání pro poslední ročníky nebo praktické výuky.

Zdroj: lidovky.cz

Přejít nahoru