Denní bilance v Itálii: 602 mrtvých, 4 789 nemocných

Koronavirová nákaza se nadále šíří nejrychleji v Evropě a v USA. Donald Trump, který pandemii nebral zprvu příliš vážně, předstoupil v noci před novináře a sdělil jim, že boj s koronavirem bude pro zemi velkou, nicméně zvládnutelnou zkouškou. V Číně evidují 39 nových případů nákazy, podle tamních úřadů jde ale o nemocné, kteří přicestovali z jiných zemí. V Itálii za jeden den zemřelo 602 lidí, přibylo 4 789 nemocných.

V Itálii k pondělnímu večeru podlehlo nákaze nemoci COVID-19 dalších 602 lidí. Celkový počet obětí se vyšplhal na 6 078. Počet případů nákazy narostl o 4 789 na 63 928. Ve Španělsku za den přibylo přes 400 mrtvých a 4517 nakažených, v obou případech jde zatím o nejhorší denní bilanci v zemi.

Vzhledem k úbytku domácích případů přenosu nemoci a postupující pandemii v jiných koutech světa se nyní Čína snaží zabránit zavlečení viru zpět na svoje území. Čínské letecké úřady o víkendu oznámily, že všechny lety směřující do Pekingu budou ode dneška odkloněny na jiná letiště, kde cestující absolvují zdravotní vyšetření. Jen ti, kteří jím projdou, budou moci znovu nastoupit do letadla a pokračovat do čínské metropole.

Americký prezident Donald Trump v noci svolal tiskovou konferenci ke koronaviru. Podle něj posílí zdravotní péči ve třech státech polní nemocnice s tisíci lůžky a vojenské nemocniční lodě.

„Je to náročné období, velká národní zkouška,“ řekl Trump. Spojené státy ale v podle něj v boji s koronavirem, o kterém prezident hovoří jako o „čínském viru“, zvítězí dříve, než experti očekávají. Ekonomika pak prý po odeznění epidemie „prudce vyletí nahoru“.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Přejít nahoru