Čínské trhy se zvířecím masem už zase fungují jako před epidemií

Zatímco více než třetina světové populace je kvůli neustále zesilující pandemii nového koronaviru v karanténě, život v Číně se pomalu vrací do normálu. A to se vším všudy, tedy i s pouličním prodejem živé zvěře a masa všeho druhu včetně toho z netopýrů, upozornili reportéři deníku The Daily Mail. Právě konzumace netopýrů je přitom považována za možnou cestu přenosu viru SARS-CoV-2 na člověka.

Vyděšení psi a kočky v přeplněných klecích prodávaní na maso a netopýři či škorpioni nabízení k použití v tradiční medicíně. To vše v otřesných hygienických podmínkách. Tak podle britského deníku The Daily Mail opět vypadají trhy v Číně.

Kamenná podlaha jedné z tržnic v pětimilionovém městě Kuej-lin na severozápadě Číny, kam se vydal reportér britského listu, byla zmáčená krví, splašky a zvířecími ostatky. „Každý tady věří, že už se není čeho bát. Že už je to problém jen v cizině,“ napsal zpravodaj.

Robb Edwards 🌱@RobRobbEdwards

Chinese markets are still selling bats https://mol.im/a/8163761  via @MailOnline

Chinese markets are still selling bats

Terrified dogs and cats crammed into rusty cages. Bats and scorpions offered for sale as traditional medicine. Markets in China are operating as usual.

dailymail.co.uk

270 people are talking about this

Podobné výjevy nafotil jiný reportér Daily Mailu v dalším čínském městě Tung-kuan. Podařilo se mu navíc zachytit i obchodníka, jenž zakázaný prodej netopýrů dokonce nabízel na ceduli.

„Trhy fungují úplně stejně jako před koronavirem, s tím rozdílem, že jsou tam členové ochranky, kteří brání v pořizování snímků,“ napsal k tomu.

První nakažení nemocí Covid-19, kterou způsobuje virus SARS-CoV-2, přitom byli jasně spojeni se zvířecím trhem v čínském městě Wu-chan a úřady následně obchodování s divokou zvěří zakázaly.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru