Čína hlásí 19 nových případů nákazy, v Íránu téměř 3500 obětí

Peking – V pevninské Číně v pátek přibylo 19 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další úmrtí na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje. Počet obětí koronaviru v Íránu se za posledních 24 hodin zvýšil o 158. Celkem tak v zemi na nemoc zemřelo 3452 lidí.

Pevninská Čína hlásí 19 nových případů nákazy koronavirem

V pevninské Číně v pátek přibylo 19 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další úmrtí na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje. S odvoláním na čínskou zdravotní komisi o tom dnes informovala agentura Reuters. Čína si připomněla oběti nákazy třemi minutami ticha.

Počet infikovaných je o 12 nižší, než byl ve čtvrtek. S výjimkou jednoho byly všechny nové případy nákazy zjištěny u lidí, kteří se do Číny vrátili z ciziny.

Celkem se v pevninské Číně, tedy bez Hongkongu a Macaa, koronavirus zatím potvrdil u 81.639 lidí. Počet obětí nemoci COVID-19 dosáhl 3326, napsala agentura Reuters.

Čína dnes uctila tisíce obětí nákazy třemi minutami ticha. Vlajky byly po celé zemi spuštěny na půl žerdi a v 10:00 místního času (4:00 SELČ) se rozezněly sirény a klaksony aut i lodí. Den smutku se shoduje s jarním svátkem Čistoty a jasu (Čching ming ťie), který je věnován památce zemřelých předků.

Smutek byl vyhlášen na paměť “mučedníků a krajanů, kteří položili život v boji proti epidemii,” uvedla v prohlášení čínská státní rada, která plní funkci vlády. Prezident a předseda komunistické strany Si Ťin-pching se s bílou květinou na klopě spolu s dalšími funkcionáři obětem uklonil při ceremonii v hlavním městě Pekingu.

Ve městě Wu-chan, z nějž se koncem loňského roku začala nákaza šířit a kde byly zaznamenány více než tři čtvrtiny čínských obětí, ukázaly všechny semafory na tři minuty červenou a načas se zastavila veškerá doprava.

Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na téměř 3500

Počet obětí koronaviru v Íránu se za posledních 24 hodin zvýšil o 158. Celkem tak v zemi na nemoc zemřelo 3452 lidí. Podle agentury Reuters o tom dnes informoval mluvčí íránského ministerstva zdravotnictví.

Nemoc COVID-19 se v zemi zatím potvrdila u 55.743 osob. Z toho 4103 je ve vážném stavu, uvedla íránská státní televize.

Írán je koronavirem nejzasaženější zemí Blízkého východu. Úřady žádají občany, aby se zdržovali doma, a zakázaly až do 8. dubna cesty mezi jednotlivými městy. Mezi nakaženými je několik politiků včetně 23 poslanců a předsedy parlamentu.

Přejít nahoru