Britská mutace už je v nejméně sedmi krajích, řekl Blatný. Jde prý o jednotky potvrzených případů

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek opět hodnotí šíření epidemie covidu-19 v Česku. Po snižování denních počtů nakažených v minulých týdnech se pokles v tomto týdnu zastavil, některé parametry popisující šíření epidemie mírně rostou.

Hlavní hygienička Jarmila Rážová uvedla, že Česko jako jedna z mála zemí zvládá trasovat kontakty.

Zařízení sociálních služeb zaznamenala navýšení koronavirové nákazy. Pomoci může podle hlavní hygieničky Rážové očkování, testování a respirátory. Zájem o očkování v domovech seniorů je daleko větší u klientů než u zaměstnanců, řekl Blatný. Vyzval personál, aby nepodceňoval přijatá opatření.

Britská varianta koronaviru se podle Blatného potvrdila minimálně v sedmi krajích. Zatím jde o jednotky potvrzených případů, uvedl ministr.

Vláda proto ve čtvrtek rozhodla, že od soboty zpřísní některá opatření proti šíření koronaviru. Obává se toho, že by se epidemická situace mohla začít zhoršovat v době, kdy jsou ještě stále zaplněné nemocnice. Obnoven bude zákaz návštěv pacientů v nemocnicích u lidí na lůžkách akutní péče. Lanovky a vleky už nebudou moci vozit ani pěší. Využívat je budou smět jen složky integrovaného záchranného systému. Zakázán bude také prodej na tržištích, ve stáncích a mobilních zařízeních.

Zdroj: čtk

Přejít nahoru