Blatný povolal do týmu Prymulu. Nevím, jestli to přijme, říká

Ministr zdravotnictví Jan Blatný v televizi Prima uvedl, že od příštího pondělí by se opět mohla rozvolnit některá opatření. Podmínil to však tím, že, jak řekl, „všechno půjde dobře“

V televizní diskusi také řekl, že nabídl místo v týmu svých poradů svému předchůdci Romanu Prymulovi. Neví prý však, zda jeho nabídku přijme.

Testy v sobotu v Česku odhalily 3187 nových případů koronaviru, což je zhruba o tisícovku méně než před týdnem. Aktuálně nakažených ubylo na 88 825, počet úmrtí s nemocí covid-19 se přiblížil k 7100.

V posledních dvou dnech zemřelo podle dosavadních údajů méně než sto lidí, statistiky se však vždy postupně doplňují.

Denní přírůstky nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už zhruba dva týdny. Ještě na přelomu října a listopadu stoupaly až k 15 000, v tomto týdnu se v pracovních dnech pohybovaly zhruba mezi 4200 a 6500 za den. V nemocnicích je s covidem-19 nejméně pacientů od 25. října.

Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo ve čtvrtém z pěti stupňů.

Po přesunu do čtvrtého stupně PES bude od pondělí povoleno shromažďování až šesti lidí namísto dosavadních dvou, zákaz vycházení bude začínat od 23:00 místo současných 21:00. Obdobně se může prodloužit zavírací doba obchodů. Svateb, pohřbů nebo bohoslužeb se bude moci účastnit až 20 lidí.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Přejít nahoru