Bavlněné dvouvrstvé roušky a nanofiltry vyvinuté ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci

Rouška je v dnešních dnech mnohokrát skloňované téma, valí se na nás z každé televize či rozhlasu a proniká i do běžného sousedského hovoru. A vypadá to, že roušky tu s námi ještě budou poměrně dlouhou dobu. Za předpokladu, že by nošení roušek nebylo v otevřeném prostoru povinné, tak je dosti pravděpodobné, že rouška s námi ve veřejných uzavřených prostorech vydrží až do léta.

Proč si zakoupit roušky a nanofiltry na www.ochrannepredmety.cz? Roušky jsou z certifikované bavlny, zavazují se pouze na jednu smyci s velmi dobrou přilnavostí, díky čemuž takřka odpadá zdlouhavé, a mnohdy i nevzhledné, zavazování. Přilnavost kolem nosu a na bocích se díky tomuto zjednodušení zvýšila. Rouška je složena ze dvou vrstev. Toto dvouvrstvé provedení umožňuje do utvořené „kapsy“ vložit nanofiltr, díky kterému se efektivita zachycení virů a bakterií zvyšuje až na 93 %. To je téměř účinnost filtrů FFP2 a to za zlomek jejich ceny.


Filtr melt-blown (s vlastnostmi jako nanovlákno), jenž se vyvíjí ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci má životnost 4 – 8 hodin. Účinnost těchto filtrů sahá až k 85 % zachycení virů vč. Koronavirusu. Měření účinnosti při dlouhodobějším nošení roušky probíhá i na Akademii věd ČR a bylo zjištěno, že tento filtr by bylo možné používat i celý den, aniž by se jeho schopnost zachytávat viry a bakterie dramaticky snížila. Při delším užití je výhodou, že filtr je vložen v „kapse“ roušky a není přímo ve styku s lidskou pokožkou.

Tyto nanofiltry společně s rouškami jsou vhodné i pro běžné obyvatelstvo, stejně tak se ovšem hodí i pro profese pracující v první linii, jako jsou zdravotníci či prodavačky, které jsou ohroženy nejvíce. Roušky s těmito nanofiltry už se testují i v ostrém provozu, stejné roušky už nosí zdravotníci v Libereckém kraji.

Přejít nahoru