Aktuálně ze světa

Tvrdá opatření proti šíření nemoci Covid-19 zavádějí další země. V Kolumbii byla vyhlášena karanténa, která začne platit od úterý. Lidé mají zůstávat doma. V Jordánsku platí od výjimečný stav, který omezuje pohyb lidí. Země uzavřela hranice se Sýrií, Irákem, Egyptem a Izraelem. Na Filipínách stoupl počet nakažených o 32 na 262 potvrzených. Obětí je už 19. Ostrov Luzon, kde leží Manila, je izolován. V Sydney zavřeli pláž Bondi, kam v pátek vyrazily tisíce lidí. Lidé nemají vycházet ani v amerických státech KalifornieNew York Illinois.

 

V Thajsku bylo v sobotu potvrzeno  89 nových případů nákazy, v zemi už mají 411 infikovaných. Vláda vyzvala lidi, aby zůstávali doma.

 Jihokorejský premiér doporučil, aby se koncertní sály, stadiony, divadla, kina a náboženské stánky na 15 dní uzavřely a lidé se nescházeli. Jakékoli shromáždění bude rozpuštěno. Udělal to poté, co přibylo 147 nových případů nákazy.

Singapur oznámil první dvě úmrtí spojená s koronavirem, v zemi zatím bylo potvrzeno 385 případů nákazy. První úmrtí v důsledku koronaviru již potvrdila rovněž Paraguay, napsala agentura Reuters.

V Japonsku překročil počet nakažených koronavirem tisícovku. Do sobotního rána přibylo za den 54 nových případů, celkem je jich už 1012. Počet obětí se zvýšil o tři na 43. Do bilance nejsou započítány případy z výletní lodi Diamond Princess, která kotvila v Jokohamě. Po jejich započtení dosáhl počet nakažených 1724.

Kuba od úterý kvůli koronaviru na jeden měsíc zakáže vstup návštěvníkům z ciziny do země. Oznámil to kubánský prezident Miguel Díaz-Canel. Vstup budou mít nadále povolen Kubánci a cizinci žijící na tomto karibském ostrově. Budou však muset projít dvoutýdenní karanténou. Zahraniční návštěvníci budou moci Kubu opustit.

 V Číně v pátek přibylo 41 potvrzených případů nákazy koronavirem. Již třetí den za sebou byly všechny nové případy zaznamenány jen u osob, které přicestovaly ze zahraničí. Počet importovaných případů se tak zvýšil na 269 ze čtvrtečních 228. V Číně bez Hongkongu a Macaa se nemoc potvrdila u 81 008 lidí. Počet obětí se zvýšil o sedm na 3255. Nové oběti jsou jen z provincie Chu-pej, odkud se virus rozšířil.

Jižní Korea oznámila v sobotu ráno 147 nových případů, zatímco o den dříve to bylo pouze 87 případů. Na vrcholu krize nicméně přírůstky v této zemi činily téměř tisícovku nakažených denně. V Jižní Koreji je potvrzeno 8799 nakažených, 102 lidé Covid-19 podlehli.

Bavorsko od půlnoci výrazně omezilo možnost vycházení. Lidé mohou ven, jen když jdou do práce, k lékaři, na nutný nákup nebo kvůli pomoci ostatním.

Přejít nahoru