Aktuálně: Šéfka EK připravuje strategii, jak co nejrychleji zrušit omezení pohybu.

Počet obětí koronaviru ve Španělsku vzrostl na 5690, za posledních 24 hodin přibylo 832 mrtvých. Nakažených je již přes 72 000, informovala vláda.

 

V Íránu za den přibylo přes 3000 případů nákazy koronavirem. Země má podle tamního ministerstva zdravotnictví 35 408 nakažených a přes 2500 mrtvých.

V zemích jihovýchodní Asie přibývá nakažených, nejvíc v Malajsii, která v sobotu oznámila dalších 159 případů, celkem jich eviduje 2320. Počet nakažených i obětí za posledních 24 hodin vzrostl i v Indonésii, Thajsku a na Filipínách, informovala agentura Reuters.

Šéfka EK von der Leyenová se kvůli krizi kolem koronaviru obává o soudružnost EU. Připravuje strategii, jak co nejrychleji zrušit omezení pohybu.

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, pozastavila veškeré své marketingové aktivity, aby letos ušetřila 800 milionů dolarů (téměř 20 miliard korun). Její zakladatelé nebudou v příštích šesti měsících pobírat žádný plat, zatímco nejvyšším vedoucím pracovníkům klesne mzda na polovinu.

 

V australské fotbalové lize evidují po přerušení soutěže prvního nakaženého hráče koronavirem. Pozitivní případ ohlásil tým Newcastle Jets. Jméno postiženého fotbalisty klub nezveřejnil, uvedl jen, že je i s celou rodinou v karanténě.

Předseda organizačního výboru olympijských her v Tokiu Joširo Mori zpochybnil možnost, že by se odložené soutěže pod pěti kruhy uskutečnily v jarních měsících. Funkcionář je přesvědčen, že se bude závodit přibližně ve stejné době, v níž se olympiáda měla konat letos, než byla kvůli pandemii koronaviru odložena na příští rok.

V Německu za 24 hodin zemřelo 72 lidí nakažených koronavirem, celkem už 325, uvedl Institut Roberta Kocha. Nově infikovaných je rekordních 6294.

Čínské velkoměsto Wu-chan, kde se na konci loňského roku poprvé objevil nový typ koronaviru, se v sobotu po více než dvouměsíční izolaci otevřelo světu. Krátce po půlnoci ve městě zastavil první vlak s hrstkou cestujících, informovala agentura AFP. Většinu nově příchozích tvořili obyvatelé Wu-chanu, kteří před uzavřením zůstali uvězněni za hranicemi města.

Evropa má dvakrát víc nakažených než AsiePočty potvrzených případů včetně ukončených ve vybraných zemích podle Johns Hopkins University:

598 070 Svět

104 839 USA

86 498 Itálie

81 946 Čína

65 719 Španělsko

50 871 Německo

 

Zdravotnická firma Abbott Laboratories oznámila, že získala ve Spojených státech povolení uvést na trh diagnostický test, který dokáže během několika minut zjistit přítomnost koronaviru v těle pacienta. Test bude využíván v ordinacích praktických lékařů i v nemocnicích, uvedla firma.

Zdroj: ceskatelevize, ctk

 

Přejít nahoru