Trenér Arsenalu i záložník Chelsea byli pozitivně testováni, lize hrozí přerušení

Koronavirus už ovlivňuje i Premier League, trenér fotbalistů Arsenalu Mikel Arteta byl totiž pozitivně testován. Víkendové utkání jeho týmu proti Brightonu bylo odloženo a kluby svolaly na dnešní den mimořádné jednání o dalším programu soutěže, které teď hrozí přerušení. První případ nakaženého oznámila také Chelsea, konkrétně jde o anglického reprezentanta Calluma Hudsona-Odoie.

Před zveřejněním prvních případů kluby Premier League ještě ve čtvrtek plánovaly, že budou na rozdíl od většiny evropských lig pokračovat v programu i s diváky na tribunách.

“Je to velké zklamání. Podrobil jsem se testu okamžitě, jakmile jsem se začal cítit špatně. Vrátím se do práce, jakmile to bude možné,” řekl Arteta, po jehož potvrzené nákaze skončil v karanténě celý tým Arsenalu včetně trenérského štábu a členů mládežnické akademie. “Je zřejmé, že nebudeme moci odehrát několik zápasů v plánovaných termínech,” uvedlo vedení londýnského klubu.

Už ve středu byl “Gunners” odložen ligový duel s Manchesterem City. Hráči totiž přišli po únorovém střetnutí Evropské ligy do styku s majitelem Olympiakosu Pireus Evangelosem Marinakisem, který nedávno oznámil, že se nakazil novým typem koronaviru.

I další tři prestižní evropské soutěže – francouzská, německá a španělská – se v následujících týdnech budou hrát před prázdnými hledišti. Italská Serie A byla přerušena minimálně do 3. dubna. Ve středu navíc Juventus oznámil, že jeho obránce Daniele Rugani byl pozitivně testován na koronavirus.
Zdroj: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/trener-arsenalu-i-zaloznik-chelsea-byli-pozitivne-testovani-lize-hrozi-preruseni/5e69fa5bfccd259ea439304a

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru