Povinná karanténa platí pro Čechy vracející se z 15 států. Včetně Německa

Vláda v pátek rozšířila povinnou karanténu pro občany vracející se z rizikových zemí, ze kterých dříve vyhlásila zákaz vstupu cizincům do Česka. V rizikových oblastech se nyní nachází 205 000 lidí. Opatření vstoupí v platnost od soboty.

 

Doposud karanténa platila pouze pro lidi vracející se z Itálie.

Za rizikové oblasti vláda vedle Číny, Jižní Koreje, Íránu a Itálie označila rovněž Španělsko, Rakousko, Německo, Norsko, Švédsko, Francii, Belgii, Nizozemsko, Dánsko, Velkou Británii a Švýcarsko.

Informaci o rozšíření seznamu rizikových zemí o USA, Řecko a Japonsko vláda  později vzala zpět.

V rizikových oblastech je 205 000 lidí přičemž 196 000 z nich je v Evropě. Všichni dostali od operátorů oznámení o situaci.

Chraňte sebe i své blízké. Objednejte z pohodlí svého domova. Nevystavujte se riziku.

Češi vracející se z rizikových zemí a cizinci, kteří mají povolení k trvalému pobytu, budou po návratu z těchto zemí v karanténě. Cizinci mohou do ČR zamířit pouze ze zemí, které nejsou rizikové.

Aleš Chmelař@AlesChmelar

How to travel from/to the Czech Republic 🇨🇿 from this Saturday (14 March, 0 a.m.)?

You can find basic information in the infrographic below or at the link of the Czech Interior Ministry: https://www.mvcr.cz/mvcren/article/new-obligations-and-information-for-foreign-nationals-prevention-against-spread-of-covid-19.aspx @CzechMFA @strakovka @vnitro #coronaviruscz 🦠

View image on Twitter
36 people are talking about this

Češi smějí do zahraničí cestovat pouze do bezpečných zemí. Cizinci s trvalým povolením k pobytu i turisté mohou z Česka odcestovat do jakékoli země. Pokud ale pojedou do té, kterou vláda označila za rizikovou, nebude jim do ukončení nouzového stavu umožněn návrat do ČR.

Výjimku mají  osoby prokazatelně pravidelně překračující vnitřní hranice, zejména přeshraniční pracovníci pracující ve vzdálenosti do 50 km od státní hranice a to jak z ČR, tak Německa a Rakouska. Seznam výjimek lze nalézt na webu ministerstva vnitra.

Zdroj: novinky.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru