Pojďte se očkovat, máme volno, nabádá Babiš. Imobilní ale do center nedojdou

Pojďte se očkovat, máme volno, nabádá Babiš. Imobilní ale do center nedojdou

Vláda otevírá registraci na očkování pro stále mladší věkové skupiny. Od středy pro 50+. Přitom se stále uspokojivě nevyřešil problém imobilních lidí, kteří z různých důvodů dojet za vakcínou nedokážou.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý na sociální sítí upozorňoval, že se ještě neočkovaly stovky tisíc lidí, kteří přitom už mají na vakcínu nárok. Například ve věkové skupině nad 80 let se k očkování nedostavilo 61 125 osob a ve věku nad 70 let dokonce 168 434 osob.

Částečným vysvětlením, proč se někteří lidé nenechali očkovat, přitom může být i to, že si pro vakcínu ze zdravotních důvodů jednoduše nejsou schopni sami zajít. A stát zároveň stále nepřišel s řešením, jak s vakcínou za těmito imobilními pacienty přijet.

Problém potvrzuje například Ludmila Kučerová, manažerka pro oblast zdravotnictví v Charitě České republiky, která upozorňuje, že imobilní lidé mají očkování proti covidu-19 řešit se svým praktickým lékařem. Jenže jak Seznam Zprávy už několikrát upozornily, právě dodávky vakcín do ordinací stále váznou.

„Je to strašně rozdílné a nevím, proč je taková rozdílnost po republice. Někde dostali lékaři očkovací látky už před třemi týdny a jinde nemají vůbec, i když mají zažádáno,“ říká Ludmila Kučerová, podle které stále řada imobilních pacientů dodnes není naočkovaná. Charita České republiky se stará o 36 tisíc klientů, kteří z velké většiny jsou právě imobilní.

Pokračování článku (Zdroj: SeznamZpravy.cz): Pojďte se očkovat, máme volno, nabádá Babiš. Imobilní ale do center nedojdou

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru