Podvodníci vylákali z lidí 750 tisíc. Nabízeli roušky a respirátory

Třičtvrtě milionu korun vylákali podle policie dosud neznámí podvodníci na lidech, kteří si chtěli v e-shopu nakoupit roušky a respirátory. Policie pátrá po pachatelích a hledá i další poškozené.

Mluvčí policie Petr Vala uvedl, že podvodníci založili obchod, kde nabízeli nedostatkové zboží, které potlačuje šíření nemoci COVID-19. Lidé na e-shopu následně objednávali hlavně roušky, ale i dezinfekci.

„Ačkoliv byly podvodné stránky po pár dnech odhaleny a zablokovány, přesto stihli šejdíři od dvoustovek lidí vymámit více jak tři čtvrtě milionu korun,“ uvedl Vala.

Jihomoravští kriminalisté případ vyšetřují a hledají další nakupující, kterým zboží nebylo doručeno. „Policisté žádají všechny napálené, kteří nakupovali na doméně www.domacipotreby-vareka.cz, aby se na ně obrátili, či se případně dostavili na kteroukoliv služebnu Policie České republiky,” požádal mluvčí policie.

Vala také zmínil několik signálů, které mohou varovat zájemce o zboží, že obchod nemusí být úplně seriózní.

„Mezi ty patří například příliš nízká cena zboží, stylistické a gramatické chyby na stránkách, nefunkční zákaznická linka, minimální počet recenzí a možnost platby na dobírku či osobního převzetí jen s vysokým zpoplatněním oproti jiným způsobům doručení,“ upozornil mluvčí.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru