Na světě je více než 785 tisíc nakažených

Na světě je podle Johns Hopkins University 785 979 potvrzených případů nákazy a 37 810 zaznamenaných úmrtí na koronavirus. Vyléčilo se 165 889 lidí. Nejvíc nakažených je v USA (164 539), Itálii (101 739) a Španělsku (87 956).

Jihoafrické republice se vydá do terénu na 10 tisíc pracovníků, kteří budou aktivně hledat lidi trpící symptomy nemoci COVID-19. V zemi je podle aktuálních údajů sdělených prezidentem evidováno 1326 nakažených.

 

Brazilský ministr zdravotnictví Luiz Henrique Mandetta v pondělí uvedl, že by si Brazilci měli od sebe na veřejnosti držet maximální odstup, aby zabránili šíření koronaviru a snížili tlak epidemie na zdravotnický systém. Kostely podle něj mohou zůstat otevřeny, ale neměly by se v nich konat bohoslužby. Brazilský prezident Jair Bolsonaro naopak uvedl, že současná karanténní opatření nelze více zpřísnit a řekl, že kolem pandemie je hodně „hysterie“.

Odbor izraelského ministerstva obrany pro vývoj zbraní a technologickou infrastrukturu se snaží vycvičit psy, aby dokázali ze slin nakažených vycítit koronavirus. Informoval o tom izraelský web The Times of Israel, podle něhož je výcvik v experimentální fázi. Podobný experiment chce podle zpravodajského webu udělat britská nadace ve spolupráci se dvěma britskými univerzitami.

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy pošlou Itálii zdravotnické pomůcky v hodnotě 100 milionu dolarů (2,4 miliardy Kč), píše Reuters. V USA také podle něj podstoupil test milion lidí. Počet obětí v zemi v pondělí překonal 3000, nakažených je nyní přes 164 tisíc.

Kardinál Angelo De Donatis, vikář římské diecéze, se nakazil koronavirem. Jedná se tak o dosud nejvýše postaveného činitele katolické církve, jehož nákaza postihla, informovala agentura Reuters.

Mexiko v pondělní vyhlásilo v zemi stav nouze. Počet potvrzených případů stoupl nad 1000, mrtvých je 28.

125 nových případů hlásí také Jižní Korea. Celkový počet infikovaných tam vzrostl na 9786.

Pevninská Čína hlásí 48 nových koronavirových případů, což zvrátilo klesající trend posledních čtyř dní. Pět lidí zemřelo.

Zdroj: ceskatelevize.cz, novinky.cz

 

Přejít nahoru