Index PES je stále na pátém stupni, vzrostlo číslo R

Rizikový stupeň Protiepidemického systému PES v Česku je stále pět. Stejně jako v pátek má rizikový index hodnotu 76. Reprodukční číslo vzrostlo na 1,27. Německo opět ohlásilo více než 30 000 nových případů nákazy koronavirem. Podle údajů Institutu Roberta Kocha (RKI) se celkový počet zaznamenaných případů za uplynulý den zvýšil o 31 300 na zhruba 1,471 milionu.

Rizikový index se dále drží na nejvyšším, pátém stupni. Dnes je stejně jako v pátek na 76 bodech ze sta, což je spodní hranice pátého stupně pohotovosti. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. Tzv. reprodukční číslo, které udává průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného a podílí se na výpočtu indexu rizika, vzrostlo ze zhruba 1,22 na 1,27.

Oficiálně je PES, podle kterého se mají řídit opatření proti šíření nemoci covid-19, z rozhodnutí vlády od pátku na čtvrtém stupni.

Téměř všechny regiony v Česku mají aktuálně index rizika PES na úrovni pátého stupně. V Plzeňském a Karlovarském kraji vystoupal rizikový index až na 86 bodů. Pouze ve čtyřech regionech je index zatím ještě na čtvrtém stupni. Nejníže je nadále v Praze, kde činí 64 bodů.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru