46 nakažených po použití desifekčního spreje v kostele v Soulu

Vláda města Seongnam v provincii Gyeonggi uvedla, že dalších 40 následovníků komunity Church of Grace Community mělo test COVID-19  pozitivní  poté,co bylo v minulém týdnu infikováno šest členů, včetně pastora a jeho manželky.

Všichni se zúčastnili stejné služby 8. března.

 

Záběry z kamery, kterou propustila provincie, ukázaly představitelům církve, jak stříkají slanou vodu do úst všech členů církve, jež se zúčastní služeb 1. a 8. března, zřejmě pro účely dezinfekce.
 “Pokud by byl sprej opakovaně používán pro různé lidi bez dezinfekce, mohlo by to zvýšit počet infekcí,” uvedl provinční úředník.
 Pastor církve, identifikovaný pouze jako Kim, se omluvil za hromadnou infekci svých členů církve a hovořil telefonicky s agenturou Yonhap News Agency.
 „Je mi velmi líto toho, co se stalo. Převezmu veškerou vinu a odpovědnost,“ řekl Kim a naznačil svůj záměr odejít po skončení probíhající krize.
 Mezitím Seoul Mayor Park Won-brzy řekl novinářům v pondělí, že většina náboženských organizací se dočasně přesunula k online službám v souladu s požadavkem vlády, ale 33 procent církví ve městě stále pokračuje s offline uctíváním.
 “Roste počet případů, kdy jsou úředníci nakaženi při návštěvě bohoslužeb,” řekl Park a znovu vyzval místní církve, aby se vyhýbaly místním službám.
Přejít nahoru